Divadlo

Divadelnímu programu bude dominovat HaDivadlo, které se představí ve Slováckém divadle i v netradičním prostoru schodů na UMPRUM. V Divadelním/literárním stanu odehrají svá představení divadelní soubory Continuo, Kampa a Improliga. Ve Skanzenu Rochus, odkud je nádherný výhled na celé město, proběhne komponovaný program Veselosti nikdy dosti věnovaný slováckým lidovým vypravěčům. Zlevněné vstupenky můžete koupit v akreditačním systému Moje LFŠ a ve Festivalovém centru, bez registrace pak v Městském informačním centru, ve Festivalovém obchodě před kinem Hvězda a půl hodiny před začátkem koncertu i na místě. Podmínky zakoupení zlevněné vstupenky najdete v sekci Nejčastější dotazy.
.

400 let útrum: Metaphor-City

Pátek 26. 7. / 19:00 / Divadelní/literární stan
Vstupné dobrovolné
Text hry Metaphor-City o třech hlasech může být chápán ve dvou rovinách. První jako urbanistická bajka pojednávající o soužití a toleranci. Ta druhá může být vnímána jako metafora života umělce, který se uzavírá do sebe a míjí svůj vlastní život.

CreWcollective: Moving Orchestra

Neděle 28. 7. / 16:00 / Smetanovy sady – sraz před hlavním vchodem kina Hvězda / zdarma
Představení, které obydluje tancem a hudbou nejrůznější používané nebo nepoužívané prostory, venkovní i vnitřní, industriální, historické, architektonicky zajímavé či úplně zapomenuté. Tentokrát Vás provedeme Smetanovými sady až k vernisáži fotografií Mariky Green: Fotografické paměti (Obrazy z let 1894–2010) ve Slováckém muzeu.

Divadlo Continuo: Mea culpa

Neděle 28. 7. / 19:00 / Divadelní/literární stan
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Mea culpa čerpá inspiraci ze samých kořenů africké kultury, jejích rituálů, hudby, příběhů, rytmů, barevnosti i všudypřítomné spirituality. Na pozadí této reality vypráví příběh moderních dějin Afriky, protknuté genocidou, korupcí a nekončícím krvavým bojem o moc.

Divadlo Kampa: Anna Karenina

Úterý 30. 7. / 19:00 / Divadelní/literární stan
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Komorní, niterné a nadčasové drama, které se může odehrát kdekoliv a kdykoliv. Světově proslulý román Lva Nikolajeviče Tolstého inspiroval Divadlo Kampa k tvorbě dramatizace, ve které se odvíjejí dva hlavní proudy příběhu.

Veselosti nikdy dosti

Úterý 30. 7. / 19:00 / Skanzen Rochus
Vstupenky na místě: 70 Kč / 50 Kč (s akreditací)
Barvitost života na Slovácku i srdečnou povahu jeho obyvatel nejen v dobách našich babiček přiblíží literárně folklorní pořad, který vzpomene na lidové vypravěče jako Zdeňka Galušku, Josefa Lebánka a Vaška Mlýnka. Nebude chybět lidová písnička a skanzenové letní kino. Více na www.skanzenrochus.cz.

Improliga: All Imp

Čtvrtek 1. 8. / 20:00 / Divadelní/literární stan
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Ostravská improvizační skupina z oblíbené Improligy předvede, co umí. Přijďte se bavit, zadávat jim úkoly, překračovat hranice mezi divadlem a realitou, divadelním stanem, Smetanovými sady, Filmovkou a světem, tady a teď.

HaDivadlo: Maloměšťáci

Pátek 2. 8. / 19:00 / Slovácké divadlo
350 Kč / 250 Kč (s akreditací)
Ikonický text ruského realistického dramatu. Útulný interiér z přelomu 19. a 20. století jako symbol zlatého věku rodiny. Slušní lidé a čajový servis. Život s jasnými hranicemi mezi venku a uvnitř. Práce jako ochrana těchto hranic. Konverzace a kostýmy – nuda interiéru. Kolik je hodin?

HaDivadlo: K antropocénu

Sobota 3. 8. / 17:00 / UMPRUM
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Studiová autorská „demence“ o krizi ekologie a umění. Planeta se dnes ‒ v interpretaci vědců i aktivistů ‒ nachází ve své poslední etapě, věku antropocénu. Co říct v roce 2050? „Řekni: uhlí!“ Fagocén, polemocén, kapitalocén ‒ žraní, kybernetika a smrt (smyslu). Rewind the time! Zůstává legrace. Futuro-show. Exhibice. A — mezitím tají. „This was the world!“ Bude navždy?