Koncerty

Hudební program letos odstartují Monkey Business, kteří zahrají zdarma v innogy letním kině na Masarykově náměstí. Zdarma si můžete zazpívat a zatančit i s cimbálovkami v Divadelním/literárním stanu. Koncerty na Míru obstarají Please the Trees, WWW či Dunaj – pro veřejnost za 200 Kč, s akreditací za poloviční vstupné. A náročnější posluchače potěší Bennewitzovo kvarteto v kostele sv. Františka Xaverského. Zlevněné vstupenky můžete koupit v akreditačním systému Moje LFŠ a ve Festivalovém centru, bez registrace pak v Městském informačním centru, ve Festivalovém obchodě před kinem Hvězda a půl hodiny před začátkem koncertu i na místě. Podmínky zakoupení zlevněné vstupenky najdete v sekci Nejčastější dotazy.

Monkey Business

Sobota 27. 7. / 21:00 / innogy letní kino Masarykovo nám.
Zdarma účastníci i veřejnost
Skupina Monkey Business vydala v říjnu minulého roku nové album Bad Time for Gentlemen. Originální rukopis Romana Holého, výtečné výkony vokalistů Matěje Rupperta a Terezy Černochové, pozoun, saxofon, klávesy a nezaměnitelný zpěv Ashleyho Slatera. Spolu s originálními texty jedinečná kombinace.
Koncert vám přinášíme díky podpoře našeho hlavního partnera innogy.

Cimbálová muzika s primášem Markem Pavlicou

Sobota 27. 7. / 21:00 / u Slovácké búdy
Zdarma účastníci i veřejnost
Mladí a nadšení muzikanti z Uherskohradišťska a Uherskobrodska. Muzika zpracovává především folklor z Moravy a Slovenska.

Cimbálová muzika Litera

Pondělí 29. 7. / 21:00 / u Slovácké búdy
Zdarma účastníci i veřejnost
Osmičlenný spolek přátel lidové písně, především z regionů moravského Slovácka. Inspiraci nachází v mnoha zpěvnících, do pozadí se ovšem nesmí dostat písně, které shromažďují od pamětníků – a upravují do podob, které jsou jim milé.

12: PIET + Please The Trees

Pondělí 29. 7. / 21:00 / Klub Mír
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
12: PIET je původem slovácká punkově romantická kapela „jaxviňa, folklórnější než sám folklór na Slovácku.“ Kapela Please The Trees se vrací na LFŠ s pátou řadovou deskou Infinite Dance, jejíž základ nahráli již v říjnu 2016 v sanfranciském studiu Tiny Telephone s Brandonem Egglestonem.

Bennewitzovo kvarteto

Úterý 30. 7. / 20:00 / Kostel sv. Františka Xaverského
290 Kč / 190 Kč (s akreditací)
Soubor, který nese již od roku 1998 jméno houslisty a ředitele Pražské konzervatoře Antonína Bennewitze, patří v mezinárodním měřítku ke špičkovým komorním souborům, což dokládají nejen vítězství ve dvou prestižních soutěžích – v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008, ale i pochvalné hlasy kritiky. Na LFŠ provede skladby Johanna Sebastiana Bacha, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Ludwiga van Beethovena.

Cimbálová muzika Kremlor

Úterý 30. 7. / 22:22 / Klub Mír
Zdarma účastníci i veřejnost
Cimbálová muzika Kremlor se vrací na Mír, aby opět ukázala, že „taneční hudba“ tady je odjakživa. Vydejte se s námi na cestu zpět ke kořenům!

Cimbálová muzika Oskoruša

Středa 31. 7. / 21:00 / u Slovácké búdy
Zdarma účastníci i veřejnost
Se srdcem v Uherském Hradišti jedna z nejperspektivnějších mladých cimbálových muzik na Slovácku. S obměnami působí již čtyři roky a na LFŠ už jednou rozezpívala polovinu Smetanových sadů pod širým nebem.

WWW

Středa 31. 7. / 22:00 / Klub Mír
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Hudba WWW originálně slučuje postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a volné skladby. Na hudební scéně se pohybují od počátku 90. let jako jedna z prvních kapel, která u nás začala experimentovat s rapem. Za více než dvacet let působení stihli vydat několik zásadních alb.

Dunaj

Pátek 2. 8. / 21:00 / Klub Mír
200 Kč / 100 Kč (s akreditací)
Legendární brněnská kapela je zpět. Dunaj je brněnská hudební skupina alternativního směru. Její projev vykrystalizoval od klasického bigbeatu, patrný je zde ale i vliv minimalismu a punku a později se pro její styl ujalo označení brněnská alternativa.

Lelia

Sobota 3. 8. / 21:00 / u Slovácké búdy
Zdarma účastníci i veřejnost
Slováckou lidovost doplní slovanská bohyně Lelia. Síla výpovědi, láska, život, umírání, vše v jednom a jedno ve všem obsažené – tradiční i moderní romské a židovské písně v podání ženských hlasů této netradiční pěvecké skupiny.