homepageNezařazené

Média ve víru času

By 30. 7. 2019No Comments

Faktická zpráva nebo komentář vyjadřující názor? Redakční obsah nebo komerční sdělení? Omyl nebo lež? V současné době se informace k lidem dostávají nejen z klasických médií, ale i z facebookových postů, tweetů, blogů či dezinformačních médií, která nikdo nereguluje. Proto je podle účastníků debaty Média ve víru času důležité naučit se v nich orientovat a už ve škole vychovávat ke kritickému myšlení. 

O 30 letech svobodné české žurnalistiky ve zcela zaplněném stanu Respektu diskutovali Václav Moravec z České televize, Jaroslav Spurný z Respektu a Radka Matesová Marková a Petr Mlch z ČTK. Jako problém současné doby vidí právě nepřehlednost a přemíru informací, kterou Petr Mlch  pojmenoval jako elektronický smog. 

„Je potřeba změna ve školství, učit se diskutovat a samostatně přemýšlet,“ řekla šéfredaktorka ČTK a dodala, že ČTK se do mediálního vzdělávání aktivně zapojuje. Podle Jaroslava Spurného je také pozitivní, že funguje občanská společnost a že do žurnalistiky přicházejí mladí lidé s větším rozhledem.

(ČTK/jip)