Na tiskové konferenci v Rakouském kulturním fóru jsme zveřejnili další sekce a hosty. Letní filmová škola představí tvorbu Michaela Hanekeho i studentské snímky významných českých tvůrců. Přijedou Lech Majewski, Christian Berger či Alexej German ml.

Po deseti letech se do Uherského Hradiště vrací Marika Green, herečka, modelka a fotografka, která na LFŠ představí unikátní fotografickou výstavu mapující osobnosti jejího rodu s názvem Green / Fotografické paměti.

Velký prostor bude patřit studentským snímkům – nová sekce FAMU History se ve svém prvním roce existence zaměří na režiséry a režisérky pražské Filmové akademie múzických umění, kteří zde studovali a natáčeli své filmy od založení v roce 1946/47 až do školního roku 1956/57. Neopomeneme ani aktuální filmovou tvorbu studentů vyskokých škol a posedmé společně s Českou televizí odvysíláme Studentský maraton.

Pokračovat budeme v cyklech Kdo jsou Češi a Východní přísliby, podíváme se, co je nového ve virtuální realitě a v sekci Hot TV se zaměříme na televizní vyprávění.

Dvě letní kina přinesou akreditovaným návštěvníkům festivalu i místním obyvatelům divácky nejatraktivnější české novinky (Ženy v běhu, Teroristka, Úsměvy smutných mužů či Čertí brko) i zapomenuté klenoty 90. let (Návrat idiota, Kouř, Jízda či Postel). V innogy letním kině na Masarykově náměstí se pak všichni mohou těšit na druhý sobotní večer a historicky nejúspěšnější film v českých kinech Bohemian Rhapsody.

Druhým ročníkem bude pokračovat i Industry program filmové a audiovizuální výchovy a svůj prostor dostane i mezinárodní projekt CinEd.