homepageNezařazené

Český akční hrdina

By 27. 7. 2019No Comments

I když je podle tvůrců snímek První akční hrdina na krátký film moc dlouhý a naopak, Filmovka se jeho půlhodinové stopáže nebála a zařadila ji do programu spolu s debatou s režisérem Janem Haluzou a hercem Jiřím Mádlem. 

“Původně jsem producenta Radima Procházku oslovil s celovečerním filmem, ale on chtěl, abych nejdřív natočil krátký film a dokázal, že to zvládnu,” vyprávěl Haluza. Tak vznikla půlhodina o režisérovi a operátorovi, kteří ve futuristické střižně tvoří akční film a zasahují do jeho probíhajícího děje. 

Snímek cituje Posledního akčního hrdinu, k tomu probírá další akční filmy jako Rychle a zběsile, sérii, kterou režisér nemá rád, a přesto viděl všechny její díly. “Utahoval jsem si s úctou z Hollywoodu, ale i z toho, že od dob mých amatérských filmů mi pořád někdo říká, že akční film u nás natočit nejde,” podotkl Haluza. 

Mladý režisér nyní připravuje s Radimem Procházkou celovečerák, dobrodružné akční sci-fi Černé slunce. Do distribuce se nakonec dostane už i První akční hrdina. “Radim k němu vymyslel dokument o dějinách české akce. Tím se nažene stopáž a od října budeme v kinech,” pozval diváky režisér. Na Filmovce jeho krátkou akci spolu s dokumentem budeme promítat už v sobotu.