Divadelnímu programu bude dominovat HaDivadlo, které se představí ve Slováckém divadle i v netradičním prostoru schodů na UMPRUM. 

HaDivadlo si za více jak čtyřicet let své existence v českém divadelním kontextu vybudovalo jméno alternativní divadelní scény s osobitým pohledem na svět i s vlastní poetikou. Od počátku se profiluje jako scéna vyhraněné autorské poetiky, náročné dramaturgie a silných tvůrčích osobností. Do Uherského Hradiště přiveze soubor realistické drama Maxima Gorkého Maloměšťáci a studiovou autorskou „demenci“ o krizi ekologie a umění K antropocénu.

„Jsem moc ráda, že pokračujeme v tradici představování významných českých divadelních scén a po Divadle Na zábradlí, Dejvickém divadle, Huse na provázku a La Putyce představíme další významnou divadelní scénu, tentokrát HaDivadlo z Brna, se kterým spolupracujeme i v rámci celoročního partnerství v rámci našich filmových klubů. Věřím, že si jejich dvě představení užije spousta našich návštěvníků a festivalových hostů,“ řekla ředitelka Letní filmové školy Radana Korená. Další divadelní představení odehrají v Divadelním/literárním stanu soubory 400 let útrum, Continuo, Kampa a Improliga.

Ve Skanzenu Rochus, odkud je nádherný výhled na celé město, proběhne komponovaný program Veselosti nikdy dosti věnovaný slováckým lidovým vypravěčům.

Zlevněné vstupenky můžete koupit v akreditačním systému Moje LFŠ, za plnou cenu pak v Městském informačním centru Uherské Hradiště a v průběhu LFŠ i ve Festivalovém obchodě před kinem Hvězda.

Koupit vstupenky