homepageNezařazené

Noční král bavil Hradiště

By 3. 8. 2019No Comments

„Je to snad poprvé, co má na Filmovce vlastní masterclass kaskadér,“ uvítal jeden z moderátorů Pavel Sladký ve zcela zaplněném Respekt stanu Vladimíra Furdíka. Ten je momentálně hodně vytížený, protože se proslavil rolí Nočního krále v seriálovém hitu Hra o trůny.

Charismatická hvězda na začátku své Lekce filmu vzpomínala na paragánský výcvik i členství v šermířských skupinách. „Od natáčení Válečného koně (2011) jsme s Tomem Hiddlestonem dobří kamarádi,“ přidával Furdík k dobru zajímavé historky z natáčení. A není pochyb o tom, že jeho spolupráce se Stevenem Spielbergem, Ridley Scottem či Samem Mendesem prověřila Furdíkovo široké spektrum dovedností naplno. Jeho práce je přitom velmi náročná. „Na plac musíte jít připraveni, druhou šanci vám totiž nikdo nedá,“ dodává.

Nejvíce prostoru však bylo podle očekávání věnováno úloze Nočního krále, na kterou se ho vyptávala především druhá polovina moderátorského týmu, filmová publicistka Iva Přivřelová. Málokdo třeba ví, že kromě role pána ledového temna se ve Hře o trůny podílel i na mnoha choreografiích, a to ještě mnohem dříve, než se dostal ke své zatím nejslavnější roli. Diváci mohli dokonce vidět i několik ukázek seriálových soubojů kaskadérů.

Došlo i na vzpomínání na památnou Bitvu o Zimohrad v poslední sérii, kterou musel štáb natáčet v noci po dobu tří měsíců – a spousta lidí přesto nebyla spokojena. „Tak je to vždy, nezavděčíte se všem. Kdyby seriál dopadl úplně jinak, byl by nespokojený zas někdo jiný,“ má jasno Furdík. O své práci dokáže zasvěceně hovořit, ale nedávný kolotoč spekulací kolem možného vývoje děje Hry o trůny kaskadéra zjevně příliš nezajímal: „Není možné seriál prožívat, když jste jeho součástí. Proto jsem při sledování mnohem víc prožíval třeba Okresní přebor.“

-mojm-