homepageNezařazené

Twin Peaks ve Zlíně?

By 30. 7. 2019No Comments

Emoce hýbou videoportály, ať už jde o Netflix, Amazon Prime, Disney + či anglický Britbox. Shodli se na tom Jakub Korda, Jana Jedličková a Klára Feikusová z katedry divadelních a filmových studií olomoucké univerzity, kteří v úterý na besedě What‘s The Buzz představili nejúspěšnější projekty za poslední roky. Z anglicky mluvených seriálů to byly například Perníkový táta (Breaking Bad), Černobyl, Yellowstone, Gentleman Jack či reality show The Masked Singer

“Země se zachvěla, když se Netflix rozhodl stáhnout ze svého programu seriál Friends,“ prohlásil Jakub Korda.  Diváci totiž podle něj protestovali. Několik milionů fanoušků seriálu Hra o trůny zase tvůrcům vyčetlo, že se nesluší, aby seriál skončil osmou sérií a žádali její přepsání.  

Besedující se zmínili také o českých pořadech a vyzdvihli minisérii Redl, která se odehrává začátkem 90. let minulého století. Tak se mluvilo o seriálu Ptáci na kolejích, který se začal natáčet ve Zlíně a jehož tvůrci neskrývají inspiraci v Městečku Twin Peaks. „Na to bych jim i přidal peníze,“ řekl Jakub, s tím, že by jej rád v brzké době viděl.

ČTK/epe